wtorek, 3 września 2013

Współpraca ze sklepem Raven Market

Już wkrótce w sklepie Raven Market dostępna będzie limitowana kolekcja fascynatorów mojego autorstwa. 

Toczki zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o Raven Markecie, dlatego ich dominującym elementem zdobniczym jest czaszka kruka (handmade). Fascynatory występują w czterech wariantach kolorystycznych: bordowym, szmaragdowozielonym, fioletowym i czarnym. 

Niedługo następna porcja zdjęć, w tym toczków pasujące do strojów marki Lady Sloth, które również  będzie można kupić w sklepie Raven Market.


Na koniec tego posta przypominam, że wszystkie projekty moich wyrobów, zdjęcia oraz opisy objęte są prawami autorskimi. Pewna osoba w wyjątkowo żenujący sposób podrabia moje prace. To naprawdę przezabawne obserwować, jak niemal każda zmiana, którą wprowadzam jest przez nią naśladowana z gorliwością wyznawcy sekty. Inspiracja cudzą pracą a plagiat to dwie, zupełnie inne rzeczy.7 komentarzy:

 1. Granica między plagiatem a naśladownictwem często jest bardzo wąska i grząska. Z jednej strony to irytujące, gdy ktoś bezczelnie kradnie pomysły, a z drugiej pochlebiające jest bycie guru dla kogoś ;)
  Klasy i stylu ukraść się nie da, a Tobie jednego i drugiego nie brakuje :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się z Tobą zgadzam - granica jest wąska, jednak wydaje mi się, że kwestią decydującą o rodzaju "inspiracji" są intencje naśladowcy. Jeśli jego celem jest zaszkodzenie osobie, którą się inspiruje oraz czerpanie zysków "idąc na łatwiznę", dla mnie odpowiedź jest oczywista.

   Bardzo dziękuję za miłe słowa. :)

   Usuń
 2. witamy w świecie plagiatowanych...ech, niestety nie każdy ma swoje pomysły i musi podkradać- ja już swoje obrazy z chamsko wyciętym znakiem wodnym znajdowałam chyba wszędzie...no cóż, nic sie nie da zrobić, i tak zawsze wyjdzie, kto co i jak:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje obrazy i grafiki są świetne, to przykre, gdy ktoś bezczelnie próbuje przywłaszczyć sobie cudzą pracę. Jednak myślę, że warto walczyć o swoje i się nie poddawać. :)

   Usuń
 3. Cóż takie 'naśladownicwo' i 'zgapianie' ładnie ujęte w słowie: plagiat, nie jest rzecz jasną przyjemną sprawą. Pozostaje tylko pilnować, a gdy już wyjdzie taka sytuacja zająć się nią jak najszybciej. Pocieszeniem może byc myśl, że jesteśmy na tyle dobrzy w tym co robimy, że aż inni chcą być 'identyczni'. ; )

  Nowe toczki są genialne. Naprawdę dobrze dobrane kolory i fajnie wykonane czaszki. ; >

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na tego osobnika ciężko znaleźć jakikolwiek argument. Odwoływanie się do przepisów prawa, zdrowego rozsądku i honoru nic nie daje. Przynajmniej na razie. :)

   Cieszę się, że toczki Ci się podobają, to dla mnie wiele znaczy.

   Usuń
 4. Najbardziej przypadły mi do gustu fioletowe i czarne toczki :)
  Co do plagiatów... no cóż... witam w świecie, gdzie prawo nie jest przestrzegane. Ale masz rację, trzeba o swoje walczyć bo inaczej takie osoby będą czuły się bezkarnie i dalej będą to robić.

  OdpowiedzUsuń